top of page

Trzecia czakra Manipura


Czakra splotu słonecznego to trzecia z kolei czakra. Położona jest dwa palce ponad pępkiem i otwiera się do przodu i do tyłu. Emanuje ona kolorem żółtym, a jej żywiołem jest ogień. Czakrę tę nazywa się naszym wewnętrznym słońcem. Jest ona źródłem światła, ciepła i energii życiowej potrzebnej nam do działania, aktywności.Trzecia czakra związana jest z tym, co nazywamy intuicją. Jeśli mamy tzw. przeczucie, to możemy być pewni, że pochodzi ono właśnie z czakry splotu słonecznego. Ten ośrodek energetyczny dostarcza nam olbrzymiej ilości informacji. Warto się w ten głos wsłuchiwać i korzystać z niego w codziennym życiu, np. przy podejmowaniu decyzji czy w kontaktach z ludźmi, których nie jesteśmy pewni. Dzięki trzeciej czakrze rozpoznajemy wibracje ludzi czy miejsc i odpowiednio do tej informacji reagujemy. Nie czujemy się dobrze wśród ludzi, którzy mimo maski uśmiechu i życzliwości wysyłają negatywną energię. Tak samo, nasza energia jest postrzegana przez ludzi wokół. Jeśli „coś ci mówi, że…” to mówi to właśnie splot słoneczny.


W czakrze splotu słonecznego umiejscowione są nasze uczucia, a także preferencje, upodobania. Informacja czy coś lubimy czy nie, czy czegoś chcemy czy nie, zawarta jest właśnie w tej czakrze. Tutaj także mieści się nasze wyobrażenie o nas samych. Można powiedzieć, że tu umiejscowiona jest nasza osobowość, tożsamość społeczna i samoocena. Z tego poziomu określamy siebie i swoją wolę i zgodnie z nią działamy.


Jak objawiają się problemy z czakrą splotu słonecznego?

Blokady energii, jej niedobór lub nadmiar wpływają nie tylko na nasze samopoczucie, ale i zachowanie. Jeśli zauważasz niepokojące zmiany, przyjrzyj się swojej czakralnej energii.


Niedobór czakry splotu słonecznego cechuje się:


niską samooceną

brakiem determinacji i woli do działania

poczuciem wypalenie, demotywacji

długotrwałym lękiem

obawą przed opiniami i komentarzami innych

potrzebą nieustannego pocieszenia

dolegliwościami fizycznymi: zmęczeniem, chronicznym stresem, alergiami

Przede wszystkim alarmujące są sytuacje, w których energia niespodziewane opuszcza osoby na co dzień zmotywowane i pełne woli do działania.


Nadmiar czakry splotu słonecznego wiąże się z takimi objawami, jak:


roztargnienie, problemy z koncentracją

władczość

tendencja do wpadania w złość

zachowania agresywne, impulsywne

egocentryzm, egoizm

dolegliwości fizyczne: wrzody żołądka, cukrzyca

I w tym przypadku chodzi przede wszystkim o utrzymujący się stan – krótkie, jednorazowe wybuchy złości nie muszą mieć związku z czakrą splotu słonecznego.

Agat (żółty) - wzmacnia pamięć i logiczne myślenie. Pomaga pokonywać strach i wyzbywać się blokad na drodze do sukcesu.

Cytryn - przynosi pomyślność na drodze zawodowej, finansowej i w sferze osobistej. Kieruje serce i umysł w stronę pozytywnych aspektów życia.

Kalcyt miodowy - zwiększa poczucie własnej wartości, budzi odwagę i pewność siebie. Przyciąga do życia sukces i obfitość.

Kwarc ze złotym rutylem – ćwiczy samokontrolę i siłę woli. Wspiera rozwój duchowy. Łagodzi lęki, fobie i niepokoje. Kamień ochronny.

Opal (żółty) - usuwa blokady mentalne, dla uzyskania jasnej perspektywy. Przynosi szczerość i bezpośredniość.

Turmalin (żółty) - Pomaga uwolnić ukryte talenty i zainteresowania. Daje optymizm i chęć poznawania świata.

Tygrysie oko


- wspomaga koncentrację, przynosi radość, zwalcza stres. Rozprasza strach i niepokój. Kamień ochronny.


Aby zbalansować czakry za pomocą kamieni należy kamienie w odpowiednich kolorach umieścić w okolicach czakr. Ważne jest, aby kolor kamienia był zbliżony do koloru czakry, w której okolice go położymy. Najlepiej jest to robić podczas medytacji.0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page