top of page

Szósta czakra Ajna

W sanskrycie czakra trzeciego oka nazywana jest czakrą Ajna( Adżna), co oznacza "poza mądrością", "postrzeganie" lub "dowodzenie".

Znajduje się nad brwiami, między oczami. To ośrodek naszej intuicji, wewnętrznej świadomości i mądrości. Otwarcie go powoduje wzmocnienie szóstego zmysłu, a co za tym idzie zwiększenie naszego potencjału i możliwości życiowych. Uśpione dotąd zdolności duchowe budzą się, co znacznie wpływa na nasze ziemskie życie. Po otwarciu trzeciego oka i rozwinięciu talentów możemy posiąść także:


-jasnosłyszenie,

-jasnowiedzenie,

-jasnoodczuwanie,

-jasnosmakowanie,

-jasnowyczuwanie zapachów,

-jasnowidzenie.

Kiedy poznamy że czakra trzeciego oka zaczyna się otwierać?

Jeśli np poczujemy :

-nasilające się uczucie uciskania okolicy ponad brwiami, 

-chęć przejścia na zdrowszą dietę, 

-zmianę np. gustu muzycznego. 

Dodatkowo można zauważyć u siebie większą koncentrację oraz o wiele większą wrażliwość na dźwięk i światło. Gdy zauważysz u siebie takie oznaki, możesz być pewien, że jesteś blisko osiągnięcia swojego celu. Jeśli jednak nadal ich nie zauważysz, pamiętaj o tym, że otwieranie trzeciego oka to proces długotrwały i wymagający sporej mobilizacji i samozaparcia.


Kamienie które pomagają otworzyć szóstą czakrę trzeciego oka


Ametyst. Używane na czakrze „trzeciego oka”, oczyszcza ją, wypełnia kolory aury, dzięki czemu są jaśniejsze. Jeśli używamy go w czasie medytacji, można osiągnąć odpoczynku i relaksu, przyjść do spokojnego obserwowania rzeczywistości i zrozumienia tego, co dzieje się wokół nas. Umieszczony pod poduszką, Ametyst łagodzi bezsenność, położony na „trzecie oko” – usuwa skutki stresu, napięcia mózgu lub systemu nerwowego.


Lapis Lazuli. Daje właścicielowi pewnego rodzaju klucz do świata duchowego. Położony na Adżna czakrę (w lokalizacji „trzeciego oka”) podczas medytacji, lapis lazulit powoduje głębsze zrozumienie istoty rzeczy.


Niebieski szafir harmonizuje energię Adżna czakry


Sodalit. Stosowany w prace z czakrą „trzeciego oka” sodalit rozwija zdolności nadprzyrodzone. Jest on również stosowany w praktyce leczniczej chorób oczu. Normalizuje ciśnienie tętnicze krwi (nałożony na Adżna czakrę), pozytywnie wpływa na choroby wątroby (nałożony na ciało pacjenta). W kategoriach duchowych stosowanie sodalitu przyczynia się do lepszego zrozumienia świata.


Kryształ górski pomoże natomiast w nawiązaniu kontaktu z wyższym ja.


Granat wspomaga nas w dwóch aspektach, przede wszystkim umacnia naszą siłę woli oraz daje wiarę w siebie.


Kwarc różowy pomaga nam dostrzec piękno i otwiera na przepiękny świat, łagodzi nadmierną surowość.


Ametyst natomiast działa na naszą sferę duchową, ponieważ daje najwyższy stan intuicji.


Cytryn pozwala odczuć wszechmoc woli boskiej.


Karneol pomaga odbierać przekazy intuicyjne, a także daje impulsy twórcze.


 Diament herkimera, jednak stosowanie go odradza się osobom początkującym – jego właściwości energetyczne mogą być bowiem dla nich zbyt silne.

Biżuterię z tych kamieni znajdziecie w Magicznym Kamyczku

czyli www.magicznykamyczek.pl


Polecam otaczanie się kolorem i wizualizację koloru indygo ( połączenie niebieskiego z fioletem).Noszenie biżuterii z kamieni naturalnych i kamieni szlachetnych .1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page