top of page

Swadhisthana druga czakraObiecałam że będę po kolei uzupełniała informacje o czakrach ,bardzo ważnych punktach energetycznych z których drugim takim punktem jest Swadhisthana.


Czakra sakralna jest drugą z siedmiu głównych czakr lub centrów energetycznych znajdujących się poniżej pępka, gdzie znajduje się krocze.Odpowiada za nią kolor pomarańczowy.Medytując należy wyobrażać sobie piękny pomarańcz.

Lokalizacja: Dolna część brzucha (genitalia, kość krzyżowa, dolna część pleców, biodra)


Starożytna mądrość systemu czakr powstała w Indiach między 1500 a 500 rokiem p.n.e., a starożytnym tekstem, który przedstawia siedem czakr, są Wedy. Czakra sakralna, znana również jako czakra seksualna, jest drugą z siedmiu głównych czakr. Znajduje się w okolicy lędźwiowego odcinka kręgosłupa, poniżej pępka lub pod pępkiem. Reprezentuje ona seksualność i kreatywność. W sanskrycie czakra sakralna nazywana jest Swadhisthana

Noś przy sobie kamienie jakie odpowiadają energetycznie Czakrze Sakralnej. Są to: karneol, kamień słoneczny, agat pomarańczowy. Te kamienie wspierają swobodny przepływ energii przez Twoją drugą czakrę i poprzez to pozytywnie wpływają na aspekty, za które ten ośrodek energii odpowiada.

Można również kłaść takie kamienie jak:

Awenturyn pomarańczowy – pomaga w przezwyciężaniu problemów z władzą i kontrolą nad własnym życiem. Zwiększa kreatywność.

Chryzopraz (z przewagą brązu) - równoważy energię yin-yang, budzi kreatywność, wydobywa talenty.

Granat hessonit Granat pomarańczowy zwiększa samoświadomość, równoważy popęd seksualny.

Jaspis dalmatyńczyk(łączy czakrę podstawy z czakrą sakralną) - zwiększa lojalność w związkach. Pomaga obiektywnie dostrzegać nasze mocne i słabe strony.

Jaspis obrazkowy (pejzażowy) - pobudza kreatywność, uwalnia od wszelkich negatywnych emocji i oczywiście karneol o którym wcześniej wspomniałam.

Karneol - zwiększa odwagę podczas rywalizacji. Koi złość, zastępuje ją miłością do życia. Stymuluje seksualność.

Kamień słoneczny - wzmacnia wewnętrzny blask. Zachęca do asertywności, niezależności i oryginalności. Budzi zmysłowość.

Jeżeli więc energia płynie swobodnie przez ten ośrodek to:

-Masz w sobie mnóstwo kreatywności i mocy twórczych;

-Twoje życie seksualne jest satysfakcjonujące;

-Twoje kontakty z płcią przeciwną są pozytywne;

-Odczuwasz radość i pasję życia;


Czakra Sakralna odpowiada za płyny w organizmie, w tym limfę, spermę i odpowiada za takie organy, jak: nerki, pęcherz moczowy, organy płciowe. Czakra ta energetycznie jest połączona z gruczołami jajników lub jąder.


Osoby u których przepływ energii przez Czakrę Sakralną jest zaburzony :

-Odczuwają życie jako monotonne i nudne;

-Ich zmysłowość jest zblokowana;

-Mają problemy w sferze seksualnej, odrzucają swoją seksualność;

-Brak im kreatywności i pasji;

-Czują brak pewności wobec płci przeciwnej;

-Mają niskie poczucie własnej wartości;

Jeśli Czakra Sakralna jest nadczynna wtedy objawia się to przesadnie rozwiniętą seksualnością. Wszelkie relacje sprowadzane są do zaspokojenia potrzeby seksualnej.

Zbyt aktywna, nieharmonijnie działająca czakra może powodować nałogi i uzależnienia: od seksu, alkoholu, papierosów czy innych używek.

Zaburzenia Czakry Sakralnej powstają zazwyczaj w dzieciństwie i w okresie dojrzewania. Spowodowane są przede wszystkim sposobem wychowania, zakazami i nakazami. Im więcej tabu na temat seksu, tym więcej zaburzeń występujących w tej czakrze. Tworzy to poczucie winy, grzechu i potrzebę podświadomego samokarania. Wszelkie blokady w sferze seksualnej, blokują działanie tej czakry. Twoja świadoma i celowa uwaga skierowana na tą czakrę także pobudza ją.

Nosząc kamienie szlachetne czy półszlachetne zazwyczaj traktujemy je jako piękne dodatki do naszej garderoby....nieraz nie zdając sobie sprawy jakie korzyści mogą nam przynieść.

Mam nadzieję że dotrwali Państwo do końca mojego skromnego wpisu.😊1 wyświetlenie0 komentarzy