top of page

Piąta czakra gardła Wiśuddha

Zaktualizowano: 28 lis 2022Czakra piąta - gardła

Czakra piąta - gardłaPiata czakra (Wiśuddha) związana jest z wyrażaniem siebie. Umiejscowiona jest w gardle, obok grdyki u podstawy szyi i posiada barwę jasnoniebieską. Odpowiada ona za mówienie i głoszenie własnych poglądów zgodnie ze swoimi wewnętrznymi przekonaniami. Związana jest z naszą indywidualnością i akceptacją własnej oryginalności, a także z kreatywnością.

Kamienie na czakrę gardła;

Niebieski cjanit, lapis lazuli https://www.magicznykamyczek.pl/product-page/niepowtarzalna-bransoletka-z-lapis-lazulii azuryt chalcedon, sodalit, kwarc zielony,akwamaryn sprawdzą się doskonale. Możesz medytować z nimi, nosić je przy sobie lub wkładać pod poduszkę przed snem. Wspaniałym pomysłem jest też noszenie biżuterii z tych kamieni, która nie tylko będzie oddziaływać na nasze czakry, ale i pięknie wyglądać.

Dostępna na www.magicznykamyczek.pl


Czakra gardła pozwala nam otworzyć się na nowe doświadczenia, które gdy poddamy naszej ocenie będą tworzyć nasz światopogląd. Energia na poziomie piątej czakry to nie tylko wyrażanie siebie za pomocą swoich poglądów, ale również poprzez twórcze formy takie jak muzyka, taniec ,sztuka. Pozwalają one na nowo ciągle kształtować nasze życie dzięki poszerzaniu własnej wiedzy i zdobywaniu nowych doświadczeń.

Energia piątej czakry pozwala nam na swobodne głoszenie swoich poglądów i dzielenie się swoimi spostrzeżeniami z innymi ludźmi. Tylko w przypadku gdy istnieje równowaga piątej czakry nie zastanawiamy się czy to co otwarcie mówimy, zostanie dobrze przyjęte czy też wyśmiane przez słuchaczy. Nie boimy się wygłaszać tego co myślimy tylko śmiało zabieramy głos w dyskusji.

Piąta czakra pozwala nam dogłębnie poznać siebie, swoje cechy, reakcje na różne sytuacje, zachowania. Pozostajemy ciągle otwarci na wiedzę i zdolni do ciągłego modyfikowania i poszerzania własnego światopoglądu. Dzięki wewnętrznemu głosowi jesteśmy w stanie odpowiednio pokierować swoim życiem.


Brak równowagi na poziomie piątej czakry objawia się najczęściej negacją wobec poglądów innych ludzi. Taka osoba ma zakodowane, że bez względu na to jakie zajmie stanowisko w dyskusji, jeśli przedmówca będzie na ''tak'', ona będzie musiała powiedzieć ''nie''. Jest to pewnego rodzaju zwrócenie na siebie uwagi i szukanie aprobaty do swoich racji. Osoba taka nie jest w stanie otwarcie wyrażać swoich poglądów , gdyż ciągle musi walczyć o swoja pozycję i udowadniać swoje racje. Pamiętajmy, że tkwienie ciągle w tych samych poglądach i nie dopuszczanie do siebie nowych prawd powoduje,że nasz umysł staje się usztywniony i możemy popaść w fanatyzm. Warto zatem nie podchodzić w sposób sceptyczny do ''nowości'' i pozostać otwartym na zmiany, gdyż właśnie te nowe doświadczenia nas kształtują i sprawiają, że stajemy się wewnętrznie bogatszymi ludźmi.


Na brak równowagi piątej czakry również będzie wskazywał brak pewności siebie. Gdy mamy zbyt małą wiarę we własne możliwości wówczas trudno jest nam zabierać głos w dyskusjach i dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Boimy się krytyki dlatego też łatwiej jest stać gdzieś z boku niż zabrać głos w dyskusji i ściągnąć na siebie wzrok pozostałych słuchaczy.


Jak zatem wygląda zrównoważona piąta czakra? Równowaga piątej czakry to przede wszystkim kreatywne patrzenie na świat. Osoba o zrównoważonej piątek czakrze w pełni doświadcza życia i ma coraz więcej ciekawych pomysłów. Każdy z nas zapewne doznał wiele razy nagłego olśnienia dzięki któremu powstał ciekawy pomysł. To nic innego jak zasługa zrównoważonej piątej czakry. Często nasze pomysły pobudzają do działania inne osoby dzięki czemu również mogą się one ciągle rozwijać. Przy pomocy odrobiny kreatywności jesteśmy w stanie wnosić świeżość do swojego życia i ciągle się doskonalić. W celu podniesienia równowagi tej czakry, można nosić przy sobie jeden z tych kamieni: chalcedon, sodalit, kwarc zielony.

Na równowagę piątej czakry będzie wskazywał nasz niezależny umysł. Z łatwością będziemy w stanie wygłaszać swoje poglądy nie zważając na to, czy zostaną one zaakceptowane. Harmonia piątej czakry związana jest również z zagłębianiem się w myśli filozoficzne i religijne i różne być może abstrakcyjne aspekty życia. Po prostu ciekawość życia i zgłębianie go powoduje, że szukamy nowych źródeł wiedzy i poszerzamy swój światopogląd. Jednak utrzymanie pełniej świadomości piątej czakry jest możliwe tylko wtedy gdy niższe czakry również pozostaną w równowadze.0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page