top of page

Kamienie a znaki zodiaku

Zaktualizowano: 20 lis 2022


Pomyślałam że dla wielbicieli zodiaku również należą się informacje jaki kamień pasuje do jakiego znaku.Znalazłam kilka ciekawostek z którymi chciałam się z Wami podzielić.Oczywiście wszystkie kamienie zawarte są w biżuterii na stronie www.magicznykamyczek.pl


Kamienie dla zodiakalnego Barana


Zodiakalny Baran jest ambitny, szczery i nieustraszony we wszystkim, co robi. Osoby urodzone pod tym znakiem mają dużo pasji i siły psychicznej, to czyni z nich świetnych liderów. Jaspis związany z tym znakiem pomaga użytkownikowi zachować energię i pewność siebie. Baranom przypisane są też diamenty. Najtwardsze ze wszystkich kamieni, niosą ze sobą męską energię, przywołując wewnętrznego wojownika, pomagając w dążeniu do celu i wytrwaniu w trudnych chwilach. Diament uważany za kamień niewinności i czystości, jest również symbolem bogactwa, może pomóc przyciągnąć szczęście we wszystkich dziedzinach życia.
Kamienie dla zodiakalnego BykaZnak zodiaku Byk jest rządzony przez planetę Wenus, a ludzie urodzeni między 21 kwietnia a 21 maja kochają luksus i otaczają się pięknymi rzeczami. Jednak są też zaborczy i zazdrośni. Potrafią niestrudzenie wykonywać obowiązki zawodowe, aby osiągnąć swój cel, jakim jest wygodne życie. Kamieniem szlachetnym związanym z Bykiem jest kwarc różowy, który symbolizuje uczciwość, czystość i zaufanie. Ten klejnot pomaga użytkownikowi stać się bardziej cierpliwym i zdeterminowanym. Uważa się również, że dobrym wyborem dla Byków będzie szmaragd, który chroni przed zazdrością i chciwością.
Kamienie dla zodiakalnych Bliźniąt


Astrologicznie Bliźnięta to zwykle osoby kreatywne, mają dużo pomysłów, dlatego mogą skorzystać z uziemiającego i uspokajającego działania agatu. Ludzie spod tego znaku są elastyczni i wszechstronni, agat może pomóc im zwiększyć odwagę i witalność, jednocześnie chroniąc przed złą energią i stresem. Sugeruje się noszenie kamienia, gdy ktoś musi podjąć ważną decyzję. Ten minerał pomoże wyostrzyć wzrok, pobudzić intelekt i rozwiać obawy. Bliźnięta wspiera również karneol, sprawiający, że stąpają twardo po ziemi i wytrwale dążą do realizacji wyznaczonych celów.
Kamienie dla zodiakalnego Raka


Raki są intuicyjne i potrafią odczytać energię w pomieszczeniu pełnym ludzi lub emanującą od jednej osoby. To również osoby powściągliwe, a także obdarzone wyobraźnią i często ukrywające swoją prawdziwą stronę przed światem zewnętrznym. To ludzie bardzo emocjonalni i sympatyczni, ale skorzy do rozpamiętywania błędów. Dlatego kamieniem, który najlepiej oddziałuje na zodiakalne Raki, jest opal. Wspiera myślenie o teraźniejszości bez oglądania się w przeszłość. Raki mogą także wybrać karneol, który poprawi ich zdolność do dopasowania się do zmian.
Kamienie dla zodiakalnego Lwa


Osoby spod znaku Lwa lubią korzystać z życia, dlatego ich kamieniem szlachetnym jest onyks. Są również naturalnie kreatywne, a onyks zapewnia dodatkową inspirację. Minerał pomaga im stać się bardziej hojnymi i tolerancyjnymi. To także symbol miłości i wierności. Kamieniem ochronnym dla zodiakalnych Lwów będzie także kryształ górski, który wpływa na rozwój wewnętrzny i likwiduje przeszkody w osiągnięciu doskonałości.
Kamienie dla zodiakalnej Panny


Osoby urodzone pod znakiem Panny są znane ze skrupulatności, cierpliwości oraz opanowania. To uznani perfekcjoniści, którzy zawsze analizują i planują wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Kamień szlachetny dla tego znaku to karneol. Ponieważ Panny są podatne na niepokój lub zmartwienia, zaprzątają sobie głowę myślami. Dla osób, które szukają nowych wyzwań, sprawdzi się cytryn, który otwiera umysł na nowe rozwiązania. Zodiakalne Panny wspierają także ametyst i jaspis.
Kamienie dla zodiakalnej Wagi


Kamienie dla zodiakalnej Wagi

O ludziach urodzonych pod znakiem Wagi mówi się, że są zawsze szczerzy. Ich zamiłowanie do piękna sprawia, że to prawdziwi znawcy wykwintnego designu, dlatego oliwin jest ich astrologicznym kamieniem. Są również hojni, wyluzowani i aktywni społecznie. Starają się nie zakłócać równowagi i harmonii sytuacji. Peridot podkreśla indywidualność i twórczy umysł Wag. Idealnym kamieniem będzie także opal, który pobudza kreatywność i wyobraźnię. Wagom polecane są także szafiry, kwarce różowe i jaspisy.
Kamienie dla zodiakalnego Skorpiona


Osoby urodzone pod znakiem Skorpiona mają bardzo dobrą intuicję i potrafią trafnie oceniać ludzi. To silne charaktery, zdeterminowane w swoich działaniach i często oczekujące tego samego od innych. Kamieniem dla tego znaku zodiaku jest malachit - minerał odznaczający się właściwościami uspokajającymi i wspierającymi wyrozumiałość wobec siebie i świata. Skorpiony z dużym doświadczeniem życiowym mogą postawić na hematyt, który uczy wybaczania i wyciągania wniosków z błędów.
Kamienie dla zodiakalnego Strzelca


Osoby urodzone pod znakiem Strzelca są bardzo kreatywne, energiczne i inteligentne. Kochają wszelkiego rodzaju przygody, dlatego starają się realizować swoje marzenia i poznawać nowe osoby. To ludzie cierpliwi, gościnni, zawsze otoczeni przez przyjaciół. Uważa się, że ich kamieniem ochronnym jest topaz. Przynosi im pokój i dobrobyt i więcej porządku do życia. Z kolei rubiny wspierają optymizm i dążenie do celu zodiakalnych Strzelców.Kamienie dla zodiakalnego Koziorożca


Ludzie spod znaku Koziorożca są ambitni i zdyscyplinowani. Twardo stąpają po ziemi i zachowują obiektywizm w trudnych sytuacjach. Rubin może zrównoważyć ich skłonność do negatywnych myśli. Głęboki czerwony kolor wzmacnia serce i rozpala miłość do siebie i innych. Ludzie urodzeni pod tym znakiem łatwo zatracają się w pracy, zapominając o przyjemnościach. Dlatego dedykowany jest im kamień księżycowy oraz kwarc dymny. Oba minerały pozwalają Koziorożcom odnaleźć sens życia i akceptować swoje uczucia.Kamienie dla zodiakalnego Wodnika


Mówi się, że Wodniki są twórczymi myślicielami i filozofami, którzy chcą zmienić świat. Naładowani pomysłami i pasją, czasami dają się ponieść emocjom. Cenią sobie wolność i niezależność, a przy tym nie boją się eksperymentów. Jednak osoby spod tego znaku mogą zgubić się w labiryncie własnych myśli, co doprowadza ich do przytłoczenia. Turkus ochroni je przed wpływem codziennych niepowodzeń i przykrymi doświadczeniami. Wodniki mogą odczuć także pozytywny wpływ opali i awenturynu, które przywracają równowagę i pomogą im radzić sobie z nagromadzeniem negatywnych emocji.Kamienie dla zodiakalnej Ryby


Osoby o znaku Ryby są komunikatywne, otwarte i opiekuńcze, ale także nadwrażliwe. Astrologicznie przypisany jest im akwamaryn, który odpycha negatywne wibracje. Przydaje się również dla osób obdarzonych wyobraźnią, ponieważ pomaga uspokoić zarówno umysł, jak i układ nerwowy. Kamień otwiera osoby na miłość, a także łagodzi napięcie i niepokój, jednocześnie wspierając stabilność emocjonalną. Zodiakalne Ryby mogą postawić także na opal, szafir, ametyst.

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page