top of page

Czwarta czakra serca Anahata w sanskrycie

Zaktualizowano: 20 lis 2022

Czwarta czakra jest określana jako czakra serca. Znajduje się za kością piersiową z przodu i na kręgosłupie między łopatkami z tyłu. To jest centrum miłości, współczucia i duchowości.

Na poziomie emocjonalnym niezrównoważona czakra będzie oznaczać lęk przed samotnością, lęk przed zdradą, zazdrość, melancholię, rozgoryczenie, nienawiść, niezdolność wybaczania sobie. Jeśli czakra serca jest zbyt otwarta, to może wystąpić niezdolność do przyjmowania uczuć, złość lub interesowna miłość Czakra zablokowana mówi, nie jestem warta tej miłości, u takiej osoby może wystąpić podatność na zranienia, użalanie się nad sobą, (nikt mnie nie kocha), lęk przed odrzuceniem i zranieniem. Czakra zrównoważona świadczy o umiejętności przyjmowania serdeczności, poczuciu bezpieczeństwa, odczuwania piękna, harmonii, takiego człowieka cechuje bezwarunkowa miłość. Altruizm, zrozumienie, empatia, współczucie oraz współodczuwanie, to właśnie rejony gdzie manifestuje się działanie czakry serca. Przy niedoborach energii w tej czakrze będziemy nieczuli na krzywdę innych, skupieni na sobie, pozbawieni empatii i współczucia, niezdolni do głębszej miłości. Jeżeli zaś czakra ta ulegnie przeładowaniu możemy być tak rozproszeni zajmowaniem się sprawami innych, że zapomnimy o sobie, potrzeba pomagania innym niezależnie od tego czy oni tego chcą czy nie - to także nadczynność tej czakry, podobnie jak nadmierna wylewność, niestabilność uczuciowa.


Choroby fizyczne związane z tą czakrą to wszelakie choroby serca takie jak np choroba wieńcowa,choroby płuc ,astma itp.

Kamienie które pomogą zrównoważyć czakrę serca to :

Jadeit: Równowaga

Rhodochrosite: Trauma i strach

Kwarc różowy: Miłość własna i spokój

Malachit:Ochrona i miłość

Amazonit: Harmonia


Kamienie te zawarte w mojej biżuterii dostępne są w sklepie www.magicznykamyczek.pl


Zaleca się również otaczanie piękną zielenią ,zielonym ubiorem,zielonymi świecami i oczywiście noszenie biżuterii z powyższych kamieni.

Podczas medytacji powinno się wizualizować sobie zieleń wychodzącą z czakry serca.


Dziękuję za dobrnięcie do końca mojego postu i mam nadzieję ,że zawarte tu informacje i moja biżuteria będą Wam pomocne.1 wyświetlenie0 komentarzy